• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich aglomeracjach. Takie doniesienia są bardzo zatrważające. Ci z nas, którzy przynajmniej czasem myślą dalekosiężnie są zmuszeni potwierdzić, że taki problem nie ma prawa być bagatelizowany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może sam przysłużyć się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, to problem w ogromnej mierze zostałby rozpracowany. Co warto wziąć pod uwagę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze mieszkania?

Węgiel to zdecydowanie niebezpieczny opał. Jakim paliwem należałoby go podmienić? Słyszałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Po przetworzeniu doskonale służy do opalania w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wycina się wielkich okolic lasu, jedynie posługuje się zrzynki. W ten sposób nie dewastujemy środowiska! Materiały te odróżnia ogromna wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet zrobiony z różnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał zrobiony z odpadów drzewa dębowego.

Streszczając powyższe czynniki warto myśleć o ochronie środowiska. Wtedy koniecznie dostosujemy paliwo do aktualnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.